Psí láska film

Česká televize- stránka filmu

Asi před čtyřmi lety mě oslovila režisérka, že by ráda točila dokument o lidech v mushingu. Původně jsme v něm měli účinkovat tři a film se měl mezi námi prolínat. Spojovací částí by byla touha po dosažení cíle a život se psy. Nepřišlo mi to nijak zvláštní, protože různé reportáže se u nás točí neustále, a tak jsem tomu velkou pozornost nevěnovala. Vygooglila jsem si Lindu Jablonskou a celkem mě udivilo, že tak úspěšná a známá režisérka chce točit dokument zrovna o mushingu. To mi bylo divné.

U různých natáčení jsme se už ochomýtali v minulosti, šlo o natáčení reklam nebo různých reportáží, a tak jsem byla na filmový štáb hlavně zvědavá. Na techniku, na způsob práce a tak. Taky jsem byla zvědavá, jak se poperou s nepřízní počasí. Ono natáčet při závodě v Norsku, uprostřed zimy, tak to by mohli pěkně zaplakat. Byli ale všichni velmi stateční, vše zvládli, technika jim nezamrzla a oni sami taky ne. Musím říct, že „filmaři z Prahy“ byli hlavně fajn lidi, s kterými bylo příjemné spolupracovat.

Když jsem viděla film poprvé, byla jsem hodně překvapená a nadšená. Ten film totiž vůbec není o mushingu, a vlastně není ani mně, i když tam jako hlavní osoba vystupuju. Přijde mi, že je hlavně o hledání spokojeného života a o tom, že člověk v životě přijímá rozhodnutí, která pak mají své důsledky. Ten film je o cestě životem a je zvláštní, že zrovna o té mé.

Přijde mi, že každý ve filmu vidí něco jiného. Hodně jsem přemýšlela, čím to je. Připadá mi, že film je geniálně poskládaný a funguje jako zrcadlo. Každý člověk, který se na něj dívá, tak tam najde své problémy a to, co on sám v životě řeší. Jsou i lidé, kteří tam nevidí nic, jen šílenou ženskou běhající se psy v nějakém šíleném Norsku. Já mám dojem, že film Psí láska je pro všechny diváky a na každém záleží, co si v něm najde. Někdo uvidí pěkné záběry psů a krajiny, někdo touhu a odhodlání jít kupředu vlastní cestou, někdo nezlomnost, někdo šílenství. Celý film je ale milý a přívětivý a vypráví o tom, že se dá žít a být u toho šťastný.

Film Psí láska
si můžete přehrát na portálu Aetovod na tomto odkazu za drobný poplatek zde

Fotogalerie k filmu ZDE