Kniha

Běžet život se psy HUSKY

je vyprodaná.

Všem děkuji za váš zájem a jsem moc ráda, že tolik lidí si knihu pořídilo do své knihovničky a dělá jim radost!

Bohužel, dotisk knihy není možný a tak pokud si knihu chcete přečíst alespoň elektronicky v pdf formátu, tak si ji můžete stáhnout na tomto odkazu:

http://www.huskies.cz/kniha/bezet_zivot_se_psy_husky.pdf

Pokud si knihu stáhnete, tak můžete třeba zaslat 300,- Kč na č.u. 306300313/0300 jako příspěvek na psy 🙂

IBAN: CZ4703000000000306300313, BIC: CEKOCZPP

Moc děkuji a vážím si vašeho šlechetného přístupu k práci druhých!

5/2022

9. květnu 2022 jsme se zůčastnili slavnostního vyhlášení soutěže Kniha roku Libereckého kraje za rok 2021 v liberecké krajské vědecké knihovně. Díky vám čtenářům, kteři jste nám poslali váš hlas, kniha „Běžet život se psy husky“ získala ocenění kniha roku čtenářů. Moc vám všem děkuji a ceny si nesmírně vážím!

O knize:

Když jsem se zamyslela nad tím, co bych o chystané knize řekla, okamžitě se mi v mysli vybavilo „ohňostroj vtipných esejí i moudrých zamyšlení“. Jejich autorka vás bere za ruku a vede na dobrodružnou výpravu svým dosavadním životem, ukazuje a poodhaluje vám svůj svět, občas vyprovokuje k polemice až nesouhlasu, protože před vámi nic neskrývá a na nic si nehraje, občas se smějete, až se za břicho popadáte, a vzápětí vytahujete už třetí papírový kapesník…

Nečekejte žádný příběh, na sebe navazující „kapitoly“, žádnou dějovou souvislost, jaká je typická pro téměř všechny knihy.

Jana ji totiž nepsala prvoplánově pro nás, čtenáře, ale z vnitřní potřeby vypovídat se formou příběhů z důležitých momentů, které na své cestě životem autenticky prožila. Nepsala ji rovněž „najednou“, jako jiní autoři. Texty vznikaly spontánně, tak jak šel čas a plynul Janin život a ona, jak zní název knihy,

„běžela svůj život se psy husky“.

V knize se dozvíte o Jovce – jejím prvním „haskounovi“ – které se navzdory genetickému kódu plemene sibiřský husky líbilo žít život solitérky, o počátcích jejího závodění a taky o tom, co si Jana myslí o mushingu a koho za mushera považuje, o tom, proč v zimě jezdí na Sever, jaký má přístup k tezi „být slavný“, o filmu Psí láska… Nechá vás nakouknout i do svého soukromí – rodina, první lásky, okamžiky prožitého štěstí i zármutku, bilancování. Dozvíte se, že i saně mají duši, ale také si užijete autenticitu longových závodů psích spřežení, ve kterých vzhledem k extrémním podmínkám jde často doslova o život. Seznámíte se i s některými lidmi – Františkem, Gertem, Susan…

Osloví vás jednoduchost textů a zároveň jejich hloubka, Jana si všímá maličkostí a detailů, které obvykle lidé míjí bez povšimnutí, a dokáže z nich vykřesat neobyčejně poutavé příběhy o dobru a zlu, o nevyřčeném a těžce popisovaném poutu mezi člověkem a psy, s nimiž žije, a zejména o odpovědnosti za ně. Asi za mě nejsilnější apel z textů – zodpovědnost. Zodpovědnost k nám samotným, ke psům, kteří nás v životě doprovází, k tomu, jaká je momentální situace, jak ji vyhodnotit a jak se k ní postavit, vyvarovat se při tom zbytečných extrémů, póz a euforií, a přistupovat ke všemu svědomitě. Při čtení jednotlivých textů budete, stejně jako já, s Janou vše prožívat (protože takhle jsou příběhy vesměs napsány). Mně se při čtení totiž vždy promítal na plátně filmový příběh a já ho vnímala tak nějak po svém a doplňovala o své zážitky a prožitky.

Není, resp. nebude to kniha na „jedno přečtení“. Alespoň ne pro mě. Vždy ji budete moci otevřít na jakékoliv stránce, u jakékoliv eseje, a vždy si po přečtení něco nového odnesete.

Závěrem ještě jednu poznámku: Jana je pro mě renesanční osobnost a její texty mě vzaly za srdce.

Ludmila Malinová

Povídání o knize Běžet život se psy HUSKY s Lucií Výbornou

Specifikace knihy Běžet život se psy HUSKY:

Kniha Běžet život se psy HUSKY je celobarevná publikace s tuhou knižní šitou vazbou a s pěti sty stranami vnitřku, velikosti 245×275 mm. 

Velkoformátové fotografie a text jsou tištěny na  papíru G-print, na němž úžasně vyniká barevnost záběrů a zároveň se díky matnému povrchu dobře čte.

Tuhá obálka se stříbrnou ražbou titulu a tkanicovou záložkou a  kapitálkem v barvě ražby dodává knize luxusní charakter, který budete mít ve své knihovně rádi na očích.

Datum vydání září 2021

ISBN: 978-80-270-9848-4

6/2021

Úplně první čtenář knihy pan Miloš Vystrčil, předsena Senátu Parlamentu České republiky. Tato návštěva pro mne byla obrovskou poctou!

5/2022

Je pěkné, když se věci uzavírají v kruhu. Dnes jsem měla možnost předat moji knihu „Běžet život se psy husky“ předsedovi Senátu České republiky Miloši Vystrčilovi, v doprovodu mého milého přítele Lumíra Kantora, senátora za olomoucký kraj. Pan předseda Vystrčil byl prvním, kdo mohl do vznikající knihy nahlédnout a dnes jsem mu předala jednu z posledních knih, která mi ještě zbyla. Kruh se uzavřel. Je milé popovídat si s člověkem, kterého si vážím a je úžasné mít možnost ho osobně obejmout.

Moc děkuji za možnost prohlédnout si prostory Senátu a užít si nádhernou atmosféru Valdštejnského paláce a nechat na sebe dýchnout kouzlo staré Prahy.